CMF50750R00FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 2 009
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
750 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF50750R00FKEA
DigiKey Part Number
CMF50750R00FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF50750R00FKEA
Description
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF50750R00FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)