CMF504K7000FKEB
DigiKey Part Number
541-CMF504K7000FKEBTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF504K7000FKEBCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF504K7000FKEB
Description
RES 4.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Detailed Description
4.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF504K7000FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)