CMF50249R00FHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Vishay Dale
In Stock: 569
Datasheet
249 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF50249R00FHEK
DigiKey Part Number
CMF50249R00FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF50249R00FHEK
Description
RES 249 OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF50249R00FHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)