PNM1206E1003BST5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 1 686
Datasheet
Similar
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 11 141
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 448
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 917
100 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Thin Film
PNM1206E1003BST5
DigiKey Part Number
PNM1206-100KBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNM1206E1003BST5
Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PNM1206E1003BST5 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)