ORNTA5002DT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 3 715
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
50k Ohm ±0.5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ORNTA5002DT1
DigiKey Part Number
ORNTA5002DT1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORNTA5002DT1
Description
RES ARRAY 4 RES 50K OHM 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
50k
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance
±0.5%
Size / Dimension
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Resistor Matching Ratio
±0.1%
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)