WK202070B3301J2200
DigiKey Part Number
56-WK202070B3301J2200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK202070B3301J2200
Description
WK2 3K3 100 5% A2
Detailed Description
3.3 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)