WK202070A5608J2200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
5.6 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Metal Oxide Film
WK202070A5608J2200
DigiKey Part Number
56-WK202070A5608J2200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK202070A5608J2200
Description
WK2 5R6 200 5% A2
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)