VY2472M49Y5US63L7A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
KEMET
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2472M49Y5US63L7A
DigiKey Part Number
VY2472M49Y5US63L7A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2472M49Y5US63L7A
Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2472M49Y5US63L7A Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)