VY2332M41Y5US6UV0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 341
In Stock: 0
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2332M41Y5US6UV0
DigiKey Part Number
VY2332M41Y5US6UV0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2332M41Y5US6UV0
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2332M41Y5US6UV0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)