VY2332M41Y5US6UL7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
Similar
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2332M41Y5US6UL7
DigiKey Part Number
VY2332M41Y5US6UL7-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2332M41Y5US6UL7
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2332M41Y5US6UL7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)