VY2152M31Y5US6UV0 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 300
1500 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2152M31Y5US6UV0
DigiKey Part Number
VY2152M31Y5US6UV0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2152M31Y5US6UV0
Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2152M31Y5US6UV0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)