VDRS10P250TSE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VDRS10P250TSE |
Description | VARISTOR 390V 2.5KA DISC 12MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 390 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 429 V |
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components | Current - Surge 2.5 kA |
Series | Energy 58J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 300 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 250 V | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Maximum DC Volts 320 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 351 V | Package / Case Disc 12mm |
Varistor Voltage (Typ) 390 V |