SFR2500004992FA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1 692
Datasheet
49.9 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR2500004992FA500
DigiKey Part Number
SFR2500004992FA500-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500004992FA500
Description
RES 49.9K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)