SFR2500002003JA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
200 kOhms ±5% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR2500002003JA100
DigiKey Part Number
SFR2500002003JA100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500002003JA100
Description
RES 200K OHM 0.4W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)