SFR16S0003329FR500 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Similar
Datasheet
33.2 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR16S0003329FR500
DigiKey Part Number
PPC33.2XTR-ND - Tape & Reel (TR)
PPC33.2XCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR16S0003329FR500
Description
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)