S222M33Z5UP6TK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2200 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S222M33Z5UP6TK5R
DigiKey Part Number
S222M33Z5UP6TK5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222M33Z5UP6TK5R
Description
CAP CER 2200PF 2KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%