S222M29Z5UN63J5R
DigiKey Part Number
S222M29Z5UN63J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222M29Z5UN63J5R
Description
CAP CER 2200PF 1KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S222M29Z5UN63J5R Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±20%