S220K33SL0R63K7R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
22 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
S220K33SL0R63K7R
DigiKey Part Number
S220K33SL0R63K7R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S220K33SL0R63K7R
Description
CAP CER 22PF 3KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±10%