PR02000203309JA100
DigiKey Part Number
BC4796CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4796TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PR02000203309JA100
Description
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PR02000203309JA100 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
Series
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)