MRS25000C4302FCT00 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
43 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS25000C4302FCT00
DigiKey Part Number
BC4163CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4163TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS25000C4302FCT00
Description
RES 43K OHM 0.6W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
MRS25000C4302FCT00 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)