MRS25000C1304FCT00
DigiKey Part Number
BC4569CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4569TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS25000C1304FCT00
Description
RES 1.3M OHM 1% 0.6W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MRS25000C1304FCT00 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)