MRS25000C1109FCT00
DigiKey Part Number
56-MRS25000C1109FCT00CT-ND - Cut Tape (CT)
56-MRS25000C1109FCT00TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS25000C1109FCT00
Description
MRS25-50 1% CT 11R
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Thin Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)