MKP385322063JCA2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKP385322063JCA2B0 is not available
MKP385322063JCA2B0
DigiKey Part Number
MKP385322063JCA2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP385322063JCA2B0
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
630V