MKP383227200JFI2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2700 pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
MKP383227200JFI2B0
DigiKey Part Number
MKP383227200JFI2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP383227200JFI2B0
Description
CAP FILM 2700PF 5% 2KVDC RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
700V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)