MBB02070D2709DC100
DigiKey Part Number
MBB02070D2709DC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070D2709DC100
Description
RES 27 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Detailed Description
27 Ohms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)