MBB02070C9091FRP00
DigiKey Part Number
56-MBB02070C9091FRP00TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-MBB02070C9091FRP00CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070C9091FRP00
Description
RES 9.09K OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.09 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)