MBB02070C3328FRP00
DigiKey Part Number
BC3.32ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
BC3.32ZCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070C3328FRP00
Description
RES 3.32 OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.32 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Power (Watts)
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)