MBB02070C2701FCT00 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 127
Datasheet
In Stock: 0
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
2.7 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
MBB02070C2701FCT00
DigiKey Part Number
BC3711CT-ND - Cut Tape (CT)
BC3711TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070C2701FCT00
Description
RES 2.7K OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)