MAL215036681E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
TDK
TDK
680 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
MAL215036681E3
DigiKey Part Number
MAL215036681E3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL215036681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL TH
Detailed Description
Mfr
Ratings
Packaging
Tape & Box (TB)
Ripple Current @ Low Frequency
767 mA @ 100 Hz
Impedance
49 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Voltage - Rated
25 V
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C