K821J15C0GH5TK2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Similar
Direct
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
TDK
In Stock: 103
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
820 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K821J15C0GH5TK2
DigiKey Part Number
K821J15C0GH5TK2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K821J15C0GH5TK2
Description
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K821J15C0GH5TK2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)