K820K10C0GH53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
82 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K820K10C0GH53H5
DigiKey Part Number
K820K10C0GH53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K820K10C0GH53H5
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K820K10C0GH53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)