K470J15C0GF5TL2
DigiKey Part Number
BC1009TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC1009CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K470J15C0GF5TL2
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
K470J15C0GF5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)