K223K20X7RL5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
Similar
KYOCERA AVX
0.022 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
K223K20X7RL5TH5
DigiKey Part Number
K223K20X7RL5TH5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K223K20X7RL5TH5
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K223K20X7RL5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)