K151J15C0GK53L2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
KEMET
In Stock: 939
In Stock: 491
150 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K151J15C0GK53L2
DigiKey Part Number
K151J15C0GK53L2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K151J15C0GK53L2
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)