K104M15X7RF5UK2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 329
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K104M15X7RF5UK2
DigiKey Part Number
K104M15X7RF5UK2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K104M15X7RF5UK2
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K104M15X7RF5UK2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)