K101J15C0GF53L2
DigiKey Part Number
BC5129-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K101J15C0GF53L2
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)