F339X144748KKI2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.47 µF Film Capacitor 480V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F339X144748KKI2B0
DigiKey Part Number
F339X144748KKI2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F339X144748KKI2B0
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.906" (23.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
480V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)