F339MX236831JD02G0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.068 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F339MX236831JD02G0
DigiKey Part Number
F339MX236831JD02G0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F339MX236831JD02G0
Description
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V