F1778333K3FBB0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Image for F1778333K3FBB0 is not available
F1778333K3FBB0
DigiKey Part Number
F1778333K3FBB0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1778333K3FBB0
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Size / Dimension
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V