D332Z20Y5VH63L2R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
3300 pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
D332Z20Y5VH63L2R
DigiKey Part Number
D332Z20Y5VH63L2R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D332Z20Y5VH63L2R
Description
CAP CER 3300PF 100V Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)