AY2681M29Y5US6TL7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
AY2681M29Y5US6TL7
DigiKey Part Number
56-AY2681M29Y5US6TL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AY2681M29Y5US6TL7
Description
AY2 X440Y300VAC 680PF 20% Y5U RE
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200, X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)