AC03AT0904707JBM00
DigiKey Part Number
56-AC03AT0904707JBM00TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-AC03AT0904707JBM00CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03AT0904707JBM00
Description
RES 0.47 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Pulse Withstanding Wirewound
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)