AC03000902209JBMCS
DigiKey Part Number
56-AC03000902209JBMCSTR-ND - Tape & Reel (TR)
56-AC03000902209JBMCSCT-ND - Cut Tape (CT)
56-AC03000902209JBMCSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03000902209JBMCS
Description
AC03-CS WSZ 22R 5 % BM CD1420
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms ±5% 3W Chip Resistor SMD, Z-Bend Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety Wirewound
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
-80/ -10ppm/°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Package / Case
SMD, Z-Bend Axial
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)