A472M20X7RL5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R Axial
A472M20X7RL5UAA
DigiKey Part Number
A472M20X7RL5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A472M20X7RL5UAA
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A472M20X7RL5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%