A273K20X7RL5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.027 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Axial
A273K20X7RL5TAA
DigiKey Part Number
A273K20X7RL5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A273K20X7RL5TAA
Description
CAP CER 0.027UF 500V X7R AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A273K20X7RL5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%