715C50KTT40M4
DigiKey Part Number
56-715C50KTT40M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C50KTT40M4
Description
715C 50KVDC 400PF 20% N4700 7427
Detailed Description
400 pF ±20% 50000V (50kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.260" Dia x 1.142" L (32.00mm x 29.00mm)