715C40KTT10
DigiKey Part Number
56-715C40KTT10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C40KTT10
Description
715C 40KVDC 100PF 20% N4700 7543
Detailed Description
100 pF ±20% 40000V (40kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.827" Dia x 1.220" L (21.00mm x 31.00mm)