715C30KTT94
DigiKey Part Number
56-715C30KTT94-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C30KTT94
Description
715C 30KVDC 940PF 20% N4700 7213
Detailed Description
940 pF ±20% 30000V (30kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.457" Dia x 1.063" L (37.00mm x 27.00mm)