1C20C0G222J100B is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
1C20C0G222J100B
DigiKey Part Number
1C20C0G222J100B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1C20C0G222J100B
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
1C20C0G222J100B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)