SL3210015B
DigiKey Part Number
570-SL3210015B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL3210015B
Description
ICL 10 OHM 20% 15A 31MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 15 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
15 A
Series
R @ Current
50 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.220" (31.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.374" (9.50mm)
R @ 25°C
10 Ohms